Кроки на зустріч Турецькому хімічному товариству

Кафедра фізичної хімії виступила ініціатором проведення круглого столу “KPI Chemical Community toward Turkey Chemical Society”— онлайн зустрічі в рамках університету з представниками хімічного товариства Туреччини (ХТТ). Останні декілька років у нас склалися гарні стосунки з Генеральним Секретарем товариства — доктором, професором Мустафою Кульхою. Було погоджено регламент  та основні питання для обговорення. Зустріч проводили під патронатом посольства Туреччини в Україні за активної участі та допомоги в організації департаменту міжнародного співробітництва університету під керівництвом Сергія Сидоренка.

Порядок денний, узгоджений обома сторонами був таким.

  • Нагальними проблемами, що викликали жваву дискусію були питання співробітництва, його форми, про що дуже детально доповів член правління ХТТ д-р, проф. Ондер Метин. Він розповів про можливості участі у білатеральних проектах, інших європейських грантових програмах. Учасники висловили впевненість у необхідності торувати шлях до спільних грантових заявок та перемог в них. За спільною домовленістю всі матеріали зустрічі передаються сторонам для інтенсифікації контактів.
  • Розглядалися також перспективи проведення конференції EastWest Chemistry  Conference 2020, перенесеної на 6-8 жовтня 2021 року у зв’язку із пандемією COVID-19. Висловлено думку про необхідність накопичення досвіду щодо різних форматів проведення наукових заходів у сучасних умовах, однак основну перевагу слід надавати очним зустрічам “face-to-face”. Організаційний комітет конференції буде відслідковувати ситуацію та враховувати всі особливості моменту.
  • Жвавий інтерес викликали доповіді історичного спрямування. Перша доповідь була присвячена ХТТ, що відсвяткувало торік 100-й ювілей. Д-р, професор Мустафа Кульха поділився власним досвідом та доповів про традиції членства на громадських засадах, що склалися в ХТТ. Доречи, аналогічна структура відсутня в Україні. ХТТ має цінний досвід організації форумів світового рівня, зараз включає промисловців та підприємців та опікується питаннями шкільної хімічної освіти Туреччини.
  • Друга доповідь — це ретроспектива 120-річного розвитку кафедри фізичної хімії, представлена завідувачем д-ром, професором Оленою Чигиринець. Сучасні напрямки наукової роботи на кафедрі та хіміко-технологічному факультеті були озвучені заступником декану Ольгою Сангіновою, д-ром Георгієм Сокольським.

Отже, будемо сподіватися, що під існуюче та майбутнє співробітництво хімічної спільноти КПІ імені Ігоря Сікорського та Туреччини закладено надійний фундамент.