Досягнення кафедри в міжнародному співробітництві
2022-2023 р.р.
За останні два роки ми продовжуємо співпрацю з нашими закордонними партнерами.
Університет Палермо, Італійська Республіка. В другому семестрі 2022-2023 року за програмою ЕРАМУС+ наші три студенти-магістри освітньо-професійної програми “Хімічні технології синтезу та фізико-хімічні властивості органічних матеріалів ” Сікорська Карина, Крюкова Єлизавета, Глухова Поліна майже 10 місяців мали можливість навчатися в цьому історичному університеті під керівництвом професора Джузеппе Лаззара. Дівчата прослухали курси цього університету, яі були зараховані в індивідуальний навчальний план студентів. Маючи доступ до наукового обладнання цього університету ними було проведено великий обсяг наукових досліджень, які зараз покладено в основу наукових статтей та їх магістерські дисертації. Дівчата отримали величезний досвід у проведенні наукових досліджень та мали можливість познайомитись із історією, традиціями та мовними навичками італійської культури. Вітаємо їх з успішним закінчення мобільності!
В 2023 році розпочинається співробітництво нашох кафедри з іншим італійським університетом Падуї. Цьому високо рейтинговому університету в 2022 році виповнилось 800 років. В його стінах працювали Галілео Галілей та Коперник, які є всесвітньо відомими вченими. Наразі вперше отримано Європейський грант ЕРАСМУС+ між університетом КПІ ім. Ігоря Сікорського та Університетом Падуї. Підписано міжуніверситетську угоду про співробітництво, в рамках якої наші студенти зможуть приймати участь в конкурсі на мобільність для її проходження в Університеті Падуї. Вітаємо з нагоди підписання цієї угоди. Сподіваємося на подальше розширення наукових зв’язків з фахівцями цього університету.
2021 рік
Кафедра фізичної хімії відома вже 120 років як осередок видатних вчених та дослідників високого рівня. Нині кафедра не лише продовжує традиції минулого. Тут також навчаються амбітні студенти, які з 2013 року вивчають хімічні технології косметики та харчових добавок в рамках освітніх програм магістратури та бакалаврату. Нові амбіції породили нові плани. Тому у 2018 році кафедрою розпочато співпрацю з Генеральним секретарем Турецького хімічного товариства, доктором, професором Мустафою Кулхою. Завдяки його підтримці та підтримці Турецького хімічного товариства наша кафедра та викладачі організують дуже поважний міжнародний форум «East-West Chemistry Conference» в стінах університету. EWCC2020 — це визнана Європейським хімічним товариством (EuCheMS) конференція (внаслідок пандемії COVID-19 рішенням Оргкомітету конференцію перенесено на 6-8 жовтня 2021 року). Подробиці цієї майбутньої події можна побачити тут (http://ewcc2020.org/).
Ми впевнені, плани налагодити тривалу та стабільну співпрацю з турецькими дослідниками будуть реалізовані. Заплановано онлайн-зустрічі. Цієї осені ми обговоримо можливості співпраці між Україною та Туреччиною з хімії у науковій та освітницькій сфері.
Фахівці нашої кафедри відвідали вищі навчальні заклади з високим рейтингом. Одним із останніх прикладів є візит доцента Миколи Пономарьова до університету м. Лейден (Нідерландах).
Перспективними є контакти з дослідницькою групою професора Джузеппе Лаззара з Університету Палермо, кафедра хімії та фізики (UNIPA, Сицилія, Італія) у 2019 р. Розпочато взаємні дослідження в галузі багатофункціональних композиційних матеріалів на основі нанотрубок галлуїзиту. Дослідження були підтримані новою програмою Erazmus у 2020 році. Плани щодо розвитку співпраці в освітній галузі з кафедри хімії та фізики UNIPA тривають.
Наступним напрямком зусиль наших фахівців була Іспанія. Візит на кафедру фізичної хімії та прикладної термодинаміки Університету Кордоби у 2019 році був плідним для обміну досвідом та обговорення планів взаємних досліджень.
Професор Георгій Сокольський не лише поінформував про напрямки досліджень своїх колег та власних, він також відвідав інші кафедри факультету природничих наук, і в результаті було розпочато нову співпрацю з професором Хосе Тирадо (кафедра неорганічної хімії та хімічної інженерії) Хуан Гінер-Касарес (Кафедра фізичної хімії та прикладної термодинаміки). Доцент Густаво де Мігель із дослідженнями високого рівня, зосередженими на синтезі та характеристиці інноваційних гібридних перовскітних матеріалів для перетворення сонячної енергії, прийняв наше запрошення як пленарний спікер EWCC2020.
Варто зазначити, що візит включав не лише академічні та освітні завдання. Блискучі враження від історичного центру Кордови та Іспанії, місцева кухня, розмови з багатьма цікавими людьми були іншим аспектом мобільності в рамках програми Еразмус+.
Аспірант кафедри фізичної хімії Юлія Міляр успішно виконувала дослідження в рамках програми Еразмус+ в Університеті Гранади, факультет наук Інституту хімічної техніки. Зараз вона закінчує кандидатську дисертацію і планує свій захист.
Професор Махаммад Баба Бабанлі (Інститут каталізу та неорганічної хімії, Азербайджан, член-кореспондент Азербайджанської національної академії наук (ANAS, 2014)) є прикладом наукової досконалості. Його дослідження були опубліковані в багатьох високорейтингових журналах, включно з Nature. Професор був гостем нашої кафедри у лютому 2020 року. Ми запросили його як пленарного спікера EWCC2020. Обговорені інші плани співпраці.