Запрошуємо на лекцію Нобелівського лауреата Деніеля Шехтмана 27.01.2016

Shechtman

27 січня лауреат Нобелівської премії 2011 року професор Деніель Шехтман прочитає в НТУУ «КПІ» лекцію для науковців і студентів.

Лекція відбудеться у залі Вченої ради НТУУ «КПІ» (проспект Перемоги, 37, корпус №1). Початок о 10-00.

Запрошуються усі, кому це цікаво. Вхід вільний.

Оновлено: додано відеозапис лекції

Видатний ізраїльський фізик і хімік, професор одного провідних технічних вишів світу – університету «Техніон» (м.Хайфа, Ізраїль) Деніель Шехтман став лауреатом Нобелівської премії в 2011 році за роботи в галузі хімії за відкриття «квазікристалів». Він є випускником цього уславленого університету і вже багато років працює в ньому. Крім того, він є співробітником Національної лабораторії Державного департаменту енергетики США, що працює в м. Еймс (штат Айова), і афільована з університетом цього штату.

У 1996 році Шехтман був обраний членом Ізраїльської академії наук, в 2000 році – став членом Національної технічної академії Сполучених Штатів Америки, в 2004 році – членом Європейської академії наук.

Shechtman's Nobel Prize–winning work was in the area of quasicrystals, ordered crystalline materials lacking repeating structures, such as this Al-Pd-Mn alloy

Нобелівська премія Шехтмана за роботу в галузі квазікристалів

Вивчав властивості алюмінадів титану, швидкоохолоджені сплави алюмінію з перехідними металами. Результатом досліджень стало відкриття ікосаедричної фази і подальше відкриття квазіперіодичних кристалів. Також вивчав вплив дефектних структур кристалів, що виросли методом хімічного осадів з газової фази, на їх ріст і властивості та інше.

Має такі нагороди і визнання:

• 1986 – Премія фонду Фріденберга з фізики
  • 1988 – Премія Американського фізичного товариства
  • 1988 – Премія Ротшильда
  • 1998 – Державна премія Ізраїлю з фізики
  • 1999 – Премія Вольфа з фізики
  • 2000 – Премія Григорія Амінова
  • 2000 – Премія EMET
  • 2008 – Премія Європейської спілки матеріалознавства
  • 2011 – Нобелівська премія з хімії.

За матеріалами kpi.ua та wikipedia