Опис освітньо-професійної програми
Хімічні технології та інженерія. Преамбула
Програму розроблено:
Керівник групи: Бик Михайло Володимирович, кандидат хімічних наук, доцент, доцент кафедри технології електрохімічних виробництв.
Члени групи:
Лінючева Ольга Володимирівна, декан ХТФ, доктор технічних наук, професор.
Косогін Олексій Володимирович, кандидат технічних наук, доцент кафедри технології електрохімічних виробництв.
Донцова Тетяна Анатоліївна, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технології неорганічних речовин, водоочищення та загальної хімічної технології.
Миронюк Олексій Володимирович, в.о. завідувача кафедри хімічної технології композиційних матеріалів, кандидат технічних наук, доцент кафедри хімічної технології композиційних матеріалів.
Левандовський Ігор Анатолійович, кандидат хімічних наук, доцент кафедри органічної хімії і технології органічних речовин.
Тобілко Вікторія Юріївна, в.о. завідувача кафедри хімічної технології кераміки та скла, кандидат технічних наук, доцент кафедри хімічної технології кераміки та скла.
Воробйова Вікторія Іванівна, в.о. завідувача кафедри фізичної хімії, доктор технічних наук, доцент кафедри фізичної хімії.
Хрокало Людмила Анатоліївна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри фізичної хімії.
Погоджено:
- Науково-методична комісія університету зі спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія (протокол № 2/2024 від « 22 » квітня 2024 р.)
- Методична рада КПІ ім. Ігоря Сікорського (протокол № 7 від « 09 » травня 2024 р.)
Враховано:
- наказ №НОД/263/24 від 08.04.2024 р. «Про організацію та планування освітнього процесу на 2024-2025 навчальний рік»;
- Положення про розроблення, затвердження, моніторинг та перегляд освітніх програм в КПІ ім. Ігоря Сікорського;
- Положення про реалізацію права на вільний вибір навчальних дисциплін здобувачами вищої освіти КПІ ім. Ігоря Сікорського;
- класифікатор професій ДК 003:2010 (зміни внесено Наказом Мінекономіки №1410 від 16 січня 2024 р.);
- результати громадського обговорення: зауваження та пропозицій стейкхолдерів, випускників та здобувачів вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійними програмами «Електрохімічні технології неорганічних і органічних матеріалів», «Хімічні технології косметичних засобів та харчових добавок», «Хімічні технології неорганічних в’яжучих речовин, кераміки, скла та полімерних і композиційних матеріалів», «Хімічні технології неорганічних речовин та водоочищення», «Хімічні технології органічних речовин», фахівців галузі;
- рекомендації експертної групи при проходженні акредитації;
- проєкт наказу “Про внесення змін до деяких стандартів вищої освіти” від 02.05.24 р.
Еволюція ОПП:
Освітня програма запроваджується у 2024 р. з метою уніфікації підготовки хіміків-технологів і забезпечення здобувачів базовими знаннями з різних напрямів хімічних технологій. Раніше підготовка бакалаврів здійснювалася в межах п’яти ОПП, сформованих на основі наукових шкіл хіміко-технологічного факультету. За результатами моніторингу ОПП бакалаврів 2023 року – «Хімічні технології неорганічних речовин та водоочищення», «Хімічні технології органічних речовин», «Електрохімічні технології неорганічних і органічних матеріалів», «Хімічні технології косметичних засобів та харчових добавок», «Хімічні технології неорганічних в’яжучих речовин, кераміки, скла та полімерних і композиційних матеріалів» – та з урахуванням пропозицій роботодавців і інших зовнішніх стейкхолдерів, учасників освітнього процесу та випускників, відбулося генеральне об’єднання історично існуючих програм підготовки бакалаврів в одну програму першого (бакалаврського) рівня підготовки – «Хімічні технології та інженерія». Зміст нової ОПП відображає, зокрема, вимоги і рекомендації КПІ ім. Ігоря Сікорського щодо структури та логіки формування результатів навчання, а також спрямований на забезпечення цілісної міжгалузевої підготовки здобувачів.
ОПП приведено у відповідність до наказу ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського №НОД/263/24 від 08.04.2024 р. «Про організацію та планування освітнього процесу на 2024-2025 навчальний рік», зокрема:
- унормовано обсяг кредитів за ОК фахового спрямування до 6 та передбачено викладання кожною кафедрою двох ОК, що дає змогу охопити під час підготовки бакалавра основні напрями хімічних технологій, підвищити універсальність випускника та полегшити його працевлаштування;
- удосконалено перелік вибіркових дисциплін Ф-каталогу шляхом усунення дублювань і уточнення змістового наповнення вибіркових компонентів відповідно до актуальних запитів здобувачів та стейкхолдерів..
Посилання на повний текст освітньої програми https://osvita.kpi.ua/sites/default/files/opfiles/161_oppb_hti_2024.pdf
1. ПРОФІЛЬ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
1 – Загальна інформація
| Повна назва ЗВО та навчального підрозділу | Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Хiмiко-технологiчний факультет |
| Ступінь вищої освіти та назва освітньої кваліфікації | Ступінь бакалавра Бакалавр з хімічних технологій та інженерії |
| Офіційна назва ОП | Хімічні технології та інженерія |
| Тип диплому та обсяг ОП | Диплом бакалавра, 240 кредитів ЄКТС,термін навчання 3 роки та 10 місяців |
| Інформація про акредитацію | Акредитовано за спеціальністю, сертифікат УД 11017500 від 2023-06-07 дійсний до 2025-07-01 |
| Цикл, рівень ВО | НРК України – 6 рівеньQF-EHEA – перший циклEQF-LLL – 6 рівень |
| Передумови | Наявність повної загальної середньої освіти |
| Форма здобуття освіти | Очна (денна); заочна |
| Мова(и) викладання | Українська |
| Інтернет-адреса розміщення ОП | https://osvita.kpi.ua/sites/default/files/opfiles/161_oppb_hti_2024.pdf |
2 – Мета освітньої програми
Метою освітньої програми є підготовка кваліфікованих професіоналів, здатних вирішувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми хімічних технологій та інженерії із застосуванням теорій і методів хімічних технологій та інженерії, що характеризуються комплексністю і невизначеністю умов, брати участь у створенні та вдосконаленні технологій в умовах сталого інноваційного науково-технічного розвитку суспільства, а також забезпечення високої адаптивності здобувачів вищої освіти через взаємодію з роботодавцями та іншими стейкхолдерами в умовах трансформації ринку праці.
3 – Характеристика освітньої програми
Предметна область:
Об’єкти вивчення та діяльності – технологічні процеси і апарати сучасних хімічних виробництв.
Цілі навчання – підготовка фахівців здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми хімічних технологій та інженерії, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.
Теоретичний зміст предметної області – поняття, категорії, концепції, принципи хімічних технологій, процесів та апаратів хімічних виробництв.
Методи, методики та технології: фізико-хімічні методи, моделювання та проектування хімічних процесів та апаратів, організаційно-технологічне забезпечення.
Інструменти та обладнання: пристрої та прилади для аналізу сировини, проміжних і цільових продуктів, контрольно-вимірювальне обладнання, спеціалізоване технологічне обладнання, спеціалізоване програмне забезпечення.
Орієнтація ОП:
Освітньо-професійна. Акцент програми спрямована на забезпечення системної ідготовки бакалаврів — хіміків-технологів та інженерів, здатних розв’язувати практичні проблеми й спеціалізовані задачі на хімічних підприємствах широкого профілю: забезпечувати функціонування хіміко-технологічних процесів, виконувати поточні виробничі завдання, а також удосконалювати технології й бґрунтовувати прийняття нових технологічних рішень.
Основний фокус ОП:
8/23
Основний фокус ОП бакалавра з хімічних технологій – підготовка універсального фахівця, здатного проєктувати, реалізовувати та контролювати хіміко-технологічні процеси перетворення природної й техногенної сировини на продукти та матеріали з дотриманням вимог безпеки, ресурсоефективності та екологічності. Методологічне ядро програми — інтеграція фундаментальних основ (хімія, фізико-хімія, матеріалознавство) з інженерними підходами (процеси й апарати, тепло- та масообмін, кінетика, контроль якості) у логіці «сировина → процес →продукт → контроль →масштабування». Програма охоплює широкий спектр технологій: неорганічні речовини й водоочищення, органічний/нафтохімічний синтез, електрохімічні виробництва, функціональні полімерні, композиційні та керамічні матеріали, харчові добавки й косметичні продукти. Акцент зроблено на процесах синтезу, модифікації та переробки речовин і матеріалів, керуванні параметрами, стандартизації та забезпеченні стабільної якості матеріалів і продуктів.
Ключові слова: хімічні технології, хімічна інженерія.
Особливості ОП:
Унікальність ОП обумовлена її пріоритетною орієнтацією на підготовку універсального бакалавра-хіміка-технолога для широкого спектру підприємств хімічної промисловості, що є особливо актуальним для України з огляду на наявність значної кількості виробництв і сервісних компаній у сферах органічного й неорганічного синтезу, матеріалів, електрохімічних технологій, водоочищення, косметичної та споріднених індустрій. ОПП об’єднує історично сформовані наукові школи факультету в єдину інтегровану траєкторію підготовки, зберігаючи можливість індивідуалізації навчання шляхом побудови індивідуальної траєкторії через вибіркові компоненти. Реалізація програми передбачає залучення до аудиторних занять професіоналів-практиків, експертів галузі, представників роботодавців.
4 – Придатність випускників до працевлаштування та подальшого навчання
Придатність до працевлаштування:
Випускники можуть обіймати посади на підприємствах та установах відповідно до Національного класифікатора професій ДК 003:2010. Базовими є професії, що вимагають освіти рівня 6 НРК, належать до розділу 2 «Професіонали» з галузевою спрямованістю «Хімічні технології та інженерія», зокрема:
- 2113.2 Хімік, хімік-аналітик
- 2146.2 Інженер (хімічні технології), Інженер-технолог (хімічні технології),
- 2146.2 Інженер-технолог з очищення води
- 2149.2 Інженер із стандартизації та якості (хімічні технології)
Подальше навчання:
Продовження навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти та/або набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти.
5 – Викладання та оцінювання
Викладання та навчання:
Навчальний процес базується на студентоцентрованому підході, із широким застосуванням проблемно-орієнтованого навчання та навчання через лабораторну практику. Загальна методологія викладання відповідає завданнєво-орієнтованому стилю (task-based learning), що сприяє розвитку критичного мислення, самостійності та практичних навичок здобувачів освіти.
Форми організації навчання включають лекції, семінарські та практичні заняття, а також лабораторні роботи в малих групах (до 8 осіб), що забезпечує індивідуальний підхід і високу ефективність засвоєння матеріалу.
Значна увага приділяється самостійній роботі студентів, яка супроводжується можливістю регулярних консультацій з викладачами та проведенням індивідуальних занять за потреби.
У навчальному процесі активно використовуються інформаційно-комунікаційні технології, зокрема електронне навчання (e-learning), онлайн-лекції, відкриті освітні ресурси (OCW), дистанційні курси
тощо, що впроваджуються в межах окремих освітніх компонентів.
Включено виконання курсових робіт, проєктів, виробничих та інших практик студентів для осилення фахових компетентностей студентів в рамках освітньої програми. Передбачено кваліфікаційну роботу – бакалаврський проєкт/робота, що акумулює переважну більшість здобутих компетентностей за освітньої програмою.
Оцінювання:
Поточний та семестровий контроль у вигляді лабораторних звітів, презентацій, письмових і усних екзаменів та захист кваліфікаційної роботи оцінюються відповідно до визначених критеріїв Рейтингової системи оцінювання результатів навчання.
6 – Програмні компетентності
Інтегральна компетентність:
Здатність вирішувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми хімічних технологій та інженерії, що передбачає застосування теорій та методів хімічних технологій та інженерії і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.
Загальні компетентності (ЗК):
ЗК 01. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК 02. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК 03. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.
ЗК 04. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
ЗК 05. Здатність спілкуватися іноземною мовою.
ЗК 06. Прагнення до збереження навколишнього середовища.
ЗК 07. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
ЗК 08. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку галузі, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства.
ЗК 09. Здатність ухвалювати рішення та діяти, дотримуючись принципу неприпустимості корупції та будь-яких інших проявів недоброчесності.
Фахові компетентності (ФК):
ФК 01. Здатність використовувати положення і методи фундаментальних наук для вирішення професійних задач.
ФК 02. Здатність використовувати методи спостереження, опису, ідентифікації, класифікації об’єктів хімічної технології та промислової продукції.
ФК 03. Здатність проектувати хімічні процеси з урахуванням технічних, законодавчих та екологічних обмежень.
ФК 04. Здатність використовувати сучасні матеріали, технології і конструкції апаратів в хімічній інженерії.
ФК 05. Здатність обирати і використовувати відповідне обладнання, інструменти та методи для контролю та керування технологічних процесів хімічних виробництв.
ФК 06. Здатність використовувати обчислювальну техніку та інформаційні технології для вирішення складних задач і практичних проблем в галузі хімічної інженерії.
ФК 07. Здатність враховувати комерційний та економічний контекст при проектуванні хімічних виробництв.
ФК 08. Здатність оформлювати технічну документацію, згідно з чинними вимогами.
ФК 09. Здатність проводити учбово-дослідні експерименти та володіти основними прийомами роботи в хімічній лабораторії.
ФК 10. Здатність розраховувати основні процеси в технологіях неорганічних і органічних зв’язуючих та композиційних матеріалів, проектувати структуру та склад композиційних і полімерних матеріалів для одержання необхідного рівня їх технічних та експлуатаційних властивостей.
ФК 11. Здатність до опанування теоретичних основ та практичних навичок в технологіях органічних речовин та методах аналізу продуктів тонкого органічного та нафтохімічного синтезу.
ФК 12. Здатність використовувати фундаментальні закономірності електрохімії для вирішення прикладних задач електрохімічних технологій.
ФК 13. Здатність розробляти рецептури засобів, проєктувати технологічні процеси виготовлення косметичних продуктів і харчових добавок, а також проводити їх технічний, хімічний та санітарно-токсикологічний аналіз.
ФК 14. Здатність до опанування теоретичних основ та практичних навичок в технології неорганічних керамічних матеріалів.
ФК 15. Здатність виконувати технічні креслення технологічного обладнання, розробляти проектну та робочу технічну документацію в технологіях неорганічних речовин, мінеральних добрив та водоочищення.
7 – Програмні результати навчання
ПРН 01. Знати математику, фізику і хімію на рівні, необхідному для досягнення результатів освітньої програми.
ПРН 02. Коректно використовувати у професійній діяльності термінологію та основні поняття хімії, хімічних технологій, процесів і обладнання виробництв хімічних речовин та матеріалів на їх основі.
ПРН 03. Знати і розуміти механізми і кінетику хімічних процесів, ефективно використовувати їх при проектуванні і вдосконаленні технологічних процесів та апаратів хімічної промисловості.
ПРН 04. Здійснювати якісний та кількісний аналіз речовин неорганічного та органічного походження, використовуючи відповідні методи загальної та неорганічної, органічної, аналітичної, фізичної та колоїдної хімії.
ПРН 05. Розробляти і реалізовувати проекти, що стосуються технологій та обладнання хімічних виробництв, беручі до уваги цілі, ресурси, наявні обмеження, соціальні та економічні аспекти та ризики.
ПРН 06. Розуміти основні властивості конструкційних матеріалів, принципи та обмеження їх застосовування в хімічній інженерії.
ПРН 07. Обирати і використовувати відповідне обладнання, інструменти та методи для вирішення складних задач хімічної інженерії, контролю та керування технологічних процесів хімічних виробництв.
ПРН 08. Використовувати сучасні обчислювальну техніку, спеціалізоване програмне забезпечення та інформаційні технології для розв’язання складних задач і практичних проблем у галузі хімічної інженерії, зокрема, для розрахунків устаткування і процесів хімічних виробництв.
ПРН 09. Забезпечувати безпеку персоналу та навколишнього середовища під час професійної діяльності у сфері хімічної інженерії.
ПРН 10. Обговорювати результати професійної діяльності з фахівцями та нефахівцями, аргументувати власну позицію.
ПРН 11. Вільно спілкуватися з професійних питань усно і письмово державною та іноземною мовами.
ПРН 12. Розуміти принципи права і правові засади професійної діяльності.
ПРН 13. Розуміння хімічної інженерії як складника сучасних науки і техніки, її місця у розвитку інженерії, української держави та загальносвітової культури.
ПРН 14. Уміння використовувати типове обладнання та устаткування для проведення хімічного експерименту, дотримуватися правил приготування та безпечного поводження з хімічними реактивами, а також впевнено використовувати базові методики хімічних досліджень.
ПРН 15. Розробляти композиційні матеріали, виходячи з експлуатаційних вимог них, на основі різноманітних органічних та неорганічних сполук та проектувати технологічні лінії їх виробництва.
ПРН 16. Виконувати параметричний розрахунок масо- та теплообмінних апаратів та складати технологічні схеми і баланси технологій сучасного органічного синтезу.
ПРН 17. Розуміти основні способи і методи одержання металічних і неметалічних покриттів різного функціонального призначення, технологічні способи одержання хімічних продуктів електролізом та основні способи і методи захисту металічних конструкцій від корозії.
ПРН 18. Знання основних технологічних ліній одержання косметичних продуктів та харчових добавок, їх апаратурного оснащення та особливостей експлуатації.
ПРН 19. Знання основ технології та проектування хімічних виробництв силікатних та тугоплавких керамічних матеріалів.
ПРН 20. Знання сучасних тенденцій в технологіях мінеральних добрив, традиційних та спеціальних методів одержання неорганічних речовин, наноматеріалів та сучасних нанотехнологій.
8 – Ресурсне забезпечення реалізації програми
Кадрове забезпечення:
Відповідно до кадрових вимог щодо забезпечення провадження освітньої діяльності для відповідного рівня, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1187 в чинній редакції. Реалізація програми передбачає залучення до освітнього процесу
професіоналів- практиків, експертів галузі, представників роботодавців та інших стейкхолдерів.
Матеріально-технічне забезпечення:
Відповідає технологічним вимогам щодо матеріально-технічного забезпечення ведення освітньо-наукової магістерського рівня, які визначаються Ліцензійними умовами, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 р. № 1187 в чинній редакції. Також здобувачі вищої освіти мають доступ до наукового обладнання факультету, Центрів колективного користування Університету та НАН України. Для проведення лекцій використовуються інтерактивні дошки, які забезпечують якісне викладання у форматі презентацій та мережевих технологій, зокрема платформи дистанційного навчання Sikorsky Distance.
Інформаційне та навчально-методичне забезпечення:
Усі освітні компоненти забезпечено силабусами, підручниками та навчальними посібниками. Використання платформи дистанційного навчання «Сікорський» (https://www.sikorsky-distance.org/), фондів науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка КПІ ім. Ігоря Сікорського (https://ww.library.kpi.ua/), електронного архіву наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського ELAKPI (https://ela.kpi.ua/).
9 – Академічна мобільність
Національна кредитна мобільність:
Забезпечується двосторонніми договорами між КПІ ім. Ігоря Сікорського та інститутами НАН України, науково-дослідними установами і закладами вищої освіти України.
Міжнародна кредитна мобільність:
Під час навчання студенти мають можливість участі у програмах Erasmus+, DAAD, Fullbright, проектах міжнародної кредитної мобільності українсько-польського, українсько-японського центрів на базі КПІ ім. Ігоря Сікорського, інших наявних в КПІ проєктах міжнародної академічної мобільності.
Навчання іноземних здобувачів ВО:
Для іноземних громадян навчання здійснюється українською мовою на загальних підставах, за умови володіння українською мовою.
2. ПЕРЕЛІК КОМПОНЕНТІВ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
2. ПЕРЕЛІК КОМПОНЕНТІВ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
| Код | Освітні компоненти програми | Кредитів ЄКТС | Форма підсумкового контролю |
| НОРМАТИВНІ освітні компоненти | |||
| Обов’язкові компоненти циклу загальної підготовки | |||
| ЗО 01 | Культура мови та ділове мовлення | 2.0 | Залік |
| ЗО 02 | Інженерна графіка | 3.0 | Залік |
| ЗО 03 | Комп’ютерна графіка | 3.0 | Залік |
| ЗО 04 | Інформаційні технології | 4.0 | Залік |
| ЗО 05 | Історія української культури | 2.0 | Залік |
| ЗО 06 | Основи здорового способу життя | 3.0 | Залік |
| ЗО 07 | Загальна та неорганічна хімія | 14.0 | Екзамен |
| ЗО 08 | Вища математика | 13.0 | Екзамен |
| ЗО 09 | Практичний курс іноземної мови | 6.0 | Залік |
| ЗО 10 | Фізика | 13.0 | Екзамен |
| ЗО 11 | Загальна теорія розвитку | 2.0 | Залік |
| ЗО 12 | Органічна хімія | 6.0 | Екзамен |
| ЗО 13 | Промислова екологія | 2.0 | Залік |
| ЗО 14 | Фізична хімія | 6.0 | Екзамен |
| ЗО 15 | Права і свободи людини | 2.0 | Залік |
| ЗО 16 | Практичний курс іноземної мови професійного спрямування | 6.0 | Екзамен |
| ЗО 17 | Економіка і організація виробництв | 4.0 | Залік |
| ЗО 18 | Охорона праці та цивільний захист | 4.0 | Залік |
| ЗО 19 | Контроль та керування хіміко-технологічними процесами | 5.0 | Екзамен |
| Обов’язкові компоненти циклу професійної підготовки | |||
| ПО 01 | Техніка хімічного експерименту | 5.0 | Залік |
| ПО 02 | Аналітична хімія | 6.0 | Екзамен |
| ПО 03 | Матеріалознавство | 5.0 | Залік |
| ПО 04 | Хімія твердого стану | 5.0 | Екзамен |
| ПО 05 | Загальна хімічна технологія | 5.0 | Екзамен |
| ПО 06 | Загальна хімічна технологія. Курсова робота | 1.0 | Залік |
| ПО 07 | Технологія тонкого органічного і нафтохімічного синтезу | 5.0 | Залік |
| ПО 08 | Технологія електрохімічних виробництв | 5.0 | Екзамен |
| ПО 09 | Технологія і аналіз якості косметичних засобів і харчових добавок | 6.0 | Екзамен |
| ПО 10 | Хімічні технології мінеральних добрив та неорганічних продуктів | 5.0 | Екзамен |
| ПО 11 | Хімічні технології мінеральних добрив та неорганічних продуктів. Курсова робота | 1.0 | Залік |
| ПО 12 | Технологія полімерних та композиційних матеріалів | 6.0 | Екзамен |
| ПО 13 | Хімічна технологія кераміки і скла | 6.0 | Екзамен |
| ПО 14 | Процеси та апарати хімічних виробництв | 6.0 | Екзамен |
| ПО 15 | Процеси та апарати хімічних виробництв. Курсовий проєкт | 1.0 | Залік |
| ПО 16 | Виробнича практика | 4.0 | Залік |
| ПО 17 | Переддипломна практика | 2.0 | Залік |
| ПО 18 | Дипломне проєктування | 6.0 | Захист |
| ВИБІРКОВІ освітні компоненти | |||
| Вибіркові компоненти циклу загальної підготовки | |||
| ЗВ 01 | Освітній компонент 1 ЗУ-Каталогу | 2.0 | Залік |
| ЗВ 02 | Освітній компонент 2 ЗУ-Каталогу | 2.0 | Залік |
| Вибіркові компоненти циклу професійної підготовки | |||
| ПВ 01 | Освітній компонент 1 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 02 | Освітній компонент 2 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 03 | Освітній компонент 3 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 04 | Освітній компонент 4 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 05 | Освітній компонент 5 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 06 | Освітній компонент 6 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 07 | Освітній компонент 7 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 08 | Освітній компонент 8 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 09 | Освітній компонент 9 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 10 | Освітній компонент 10 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 11 | Освітній компонент 11 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 12 | Освітній компонент 12 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 13 | Освітній компонент 13 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| ПВ 14 | Освітній компонент 14 Ф-Каталогу | 4.0 | Залік |
| Загальний обсяг нормативних компонентів ОП | 180 | ||
| Загальний обсяг вибіркових компонентів ОП | 60 | ||
| Обсяг освітніх компонентів, що забезпечують здобуття компетентностей визначених стандартом вищої освіти | 180 | ||
| ЗАГАЛЬНИЙ ОБСЯГ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ | 240 | ||
3. СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНА СХЕМА ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

4. ФОРМА АТЕСТАЦІЇ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ
4. ФОРМА АТЕСТАЦІЇ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Атестація здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Хімічні технології та інженерія» за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія» проводиться у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи здобувача та завершується видачею документа про присудження йому ступеня бакалавра з присвоєнням кваліфікації: бакалавр з Хімічних технологій та інженерії за освітньо-професійною програмою «Хімічні технології та інженерія».
Кваліфікаційна робота має передбачати розв’язання складної спеціалізованої задачі та/або практичної проблеми хімічних технологій та інженерії, що характеризується комплексністю та невизначеністю умов, із застосуванням теорій та методів хімічної інженерії. Атестація здійснюється відкрито і публічно.
Кваліфікаційна робота має бути перевірена на плагіат. Кваліфікаційна робота має бути розміщена на сайті закладу вищої освіти (Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського (ELAKPI)). Перевірка кваліфікаційних робіт на плагіат здійснюється в системі Unicheck, а перевірені роботи зберігаються в репозиторії університету.
Захист кваліфікаційної роботи здійснюється відкрито і публічно.
5. МАТРИЦЯ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОГРАМНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ КОМПОНЕНТАМ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

6. МАТРИЦЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ ВІДПОВІДНИМИ КОМПОНЕНТАМИ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

Еволюція ОПП
2024 рік
Опис ОПП-2024 Хімічні технології та інженерія
НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН
Рецензії та відгуки на ОПП:
роботодавці:
- Відгук ТОВ ПРОКЕЙР
- Відгук ТОВ БІОХІМАКТ
- Відгук ТОВ УманьХімТрейд
- Відгук ТОВ Експерт Косметик
- Відгук ТОВ “КИЇВГУМА”
- Відгук ТОВ “ІдеяШОП”
- Відгук НСП ТОВ “Епіцентр К” ЗАВОД КЕРАМІЧНОЇ ПЛИТКИ
здобувачі та випускники:
- студентка гр. ХН-31 Ольга Амбурцева
- випускниця 2025 року Єлізавета Колобовнікова
- випускниця 2024 року Вікторія Євпак
академічна спільнота:
- Національний університет “Києво-Могилянська Академія”
- Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України
- Ін-т проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України
інші стейкголдери:
- Громадська організація «Всеукраїнське водне товариство «WaterNet»
- Асоціація «Парфумерія та косметика України»
- Лист підтримки від університету Палермо, Італія
Витяги з протоколів засідання кафедр та протоколи НМКУ-161, на яких обговорювалися питання оновлення та затвердження освітньої програми:
- Витяг з протоколу кафедри ТНРВ та ЗХТ
- Витяг з протоколу кафедри ОХтаТОР
- Витяг з протоколу кафедри ТЕХВ
- Витяг з протоколу кафедри ФХ
- Витяг з протоколу кафедри ХТКС
- Витяг з протоколу кафедри ХТКМ
- Протокол НМКУ-161